Şifresiz SSK Sorgulama

Şifresiz SSK Sorgulama

Artık özelbilgilerinizi girerek Şifresiz SSK Sorgulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz. E-Devlet Şifresine gerek kalmadan SSK Primlerinizin yatıp yatmadığını kontrol edebilecek, Şifresiz SSK Prim Sorgulama yapabileceğiniz gibi Bağkur ve Emekli Sandığı işlemlerinizi de gerçekleştirebileceksiniz. Bu yazı altında nasıl Şifresiz Sigorta Sorgulama yapacağınızı, nasıl Şifresiz SSK Hizmet Dökümü alacağınızı uygulamanız gereken adımları detaylarıyla aktaracağız. Bu yazı altında SSK Sigorta Sorgulama işleminin yanında Emekli Sandığı ve Bağkur için gerekli olan Tescil Kaydı Tespiti, Emekli Aylıkbilgisi, Müstahaklık Sorgulama, Emekli Aylık Kesintisi, İşgöremezlik Ödemebilgilerine de ulaşabilirsiniz.

SSK Sorgulama işlemini şifresiz gerçekleştirmek için gerekli adımlara geçiyoruz:

 

E-SGM ile E-Devlet Şifresiz SSK Sorgulama

E-Devlet şifresi konusunda çeşitli problemler,aksilikler çıktığından ve yurtdışında yaşayan vatadandaşlarımız için rahat bir şekilde SSK/Bağkur ve Emekli Sandığı Sorgulamalarını yapabileceği yeni bir uygulama getirildi. Bu uygulamayla ülkemizde çok sayıda insanı ilgilendiren SSK Döküm ve HizmetBilgilerine de ulaşılabiliyor. Bu işlemler pratik bir şekilde, sadece şahsa ait bazı özelbilgiler istenerek yerine getiriliyor.

SSK Sorgulama Şifresiz yapılabilmesi için Öncelikle E-SGM Sistemine giriş yapın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek:

Şifresiz SSK Sorgulama

T.C Kimlik No, Baba Adı, Nüfus İli, Nüfus İlçesi, Cilt No, Aile Sıra No, DOĞUM TARİHİ ve son olarak  Güvenlik Kodunu girerek, Sorgula butonuna basınız.

Ardından gelen ekranda SSK Prim/Hizmet Sorgulama için Hizmet Dökümü 4A Bağkur Prim/Borç Sorgulama için ise Hizmet Dökümü 4B ‘ye basınız.

Gelen ekranda ne kadar priminizin yattığı, ne kadar daha prim yatırmanız gerektirdiği sizlere sunulacaktır. E-devlet Sistemi ile bu işlemlerin nasıl yapılacağını öğrenmek için SSK Sorgulama adlı diğer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu sayfa altında sadece Şifresiz Sorgulama yöntemi anlatılmakta. SSK/Emekli Sandığı/Bağkur işlemleri için menüden ilgili kategorileri seçebilirsiniz. Birçok konuda sizlere yardımcı olduğumuz konulara bu şekilde ulaşmanız mümkün..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>